Walentynki Gdańsk – gdzie zabrać wegańską dziewczynę?


Walentynki Gdańsk – gdzie zabrać wegańską dziewczynę?

Walentynki (Gdańsk) to czas, kiedy możemy dać się ponieść największej kulinarnej fantazji w roku! Specjalnie na tę okoliczność tworzymy wtedy dania, których w innych okolicznościach nie bylibyśmy w stanie zaoferować gościom – ich przygotowanie jest o wiele bardziej pracochłonne. Może kiedyś otworzymy Mannę w wersji „fine dining”? Na razie musimy jednak zadowolić się tym szczególnym dniem w roku i bardzo się cieszymy, że możemy trochę poszaleć.

Na czym polega to szaleństwo? Już po raz trzeci na Walentynki (Gdańsk) oferujemy 5-daniowe menu degustacyjne (łącznie 11 potraw), które jest w 100% wegańskie i z pewnością zaskoczy każdego pasjonata dobrego jedzenia.

Jeśli chcecie zabrać drugą ukochaną połowę w odlotową foodystyczną podróż, nadarzająca się okazja nie będzie trwała długo. Menu będzie dostępne w naszej restauracji w Gdańsku w Walentynki 14 lutego 2022 oraz przez kolejne dwa dni (w razie gdyby w Walentynki nie było już miejsc).

Walentynki Gdańsk - wegańskie menu degustacyjne
Jedna z przystawek w menu walentynkowym

Jak wygląda menu walentynkowe

Co zatem znajduje się w tegorocznym walentynkowym menu?

Zaczynamy od sześciu przystawek w porcjach degustacyjnych, które zaserwujemy na dwóch platerach. Pierwszy plater to nasza wariacja street foodu z Bombaju w Indiach: papdi chaat, pani puri i samosa. Drugi plater to przystawki europejskie: zupa Vichysoise, roladka z cukinii i millefeuille z bakłażana i wegańskiej fety.

Wegańskie walentynki Gdańsk Manna 68
Od lewej: Indyjski street food: papdi chaat, pani puri i samosa; Stek z kalafiora.

Po takiej uczcie warto przeczyścić kubki smakowe, w czym pomoże nam sorbet z limonki. Chwila przerwy i na stół wejdą dania główne, czyli stek z kalafiora albo lasagne z selera, bakłażana i sosu Bolognese na czerwonym winie.

Czy to już koniec? Skądże znowu! Koniec musi być słodki! Dlatego w tej części degustacji proponujemy gruszkę gotowaną w czerwonym winie, anyżu i syropie daktylowym, do tego mus z czekolady w kształcie serduszka i małe galaretki z czerwonego wina i owoców.

Zobacz nasze menu degustacyjne na Walentynki (Gdańsk) 2022

Walentynki Gdańsk - wegańskie menu degustacyjne
Walentynkowy deser

Rezerwacje menu walentynkowego

Wegańskie menu walentynkowe (Gdańsk) dostępne jest jedynie po uprzedniej rezerwacji miejsc. Wypełnij formularz rezerwacji na naszej stronie, zadzwoń lub wyślij maila.

UWAGA: w Walentynki wieczorem mamy dostępne jedynie następujące godziny: 17.00, 17.30, 18.00, 19.30 i 20.00.

P.S. Nie jesteś zdecydowany? Sprawdź nasze recenzje na Google lub TripAdvisor – tysiące pozytywnych komentarzy nie kłamie! 😊

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój komentarz